وصیت نامه
... ای پروردگار هر کس که تو را شناخت هر چه غیر از تو به کنار می زند و فقط به تو نگاه می کند. ای خدای یکتا وقتی تو را شناختم آن چنان دلم در طپش بود که نتوانستم طاقت بیاورم و در همان دم تو را صدا می کردم و بی سر و پا عاشق تو شدم.
پروردگارا من! می دانم و ایمان دارم که محمد فرستاده تو است و قرآن کریم هم از تو است و برای احقاق حق و قرآنت و دینت این راه را انتخاب کردم هر چند که به من سخت بگذرد. خدای من! اگر خون من ذره ای برای زنده شدن دینت اثر دارد، پس ای خمپاره ها و ای گلوله ها مرا در خود بگیرید که من حاضرم در روز دهها بار زنده شوم و در راه دینت کشته شوم که این برای من سعادت است. با اقرار به معاد و روز قیامت و عالم برزخ و صراط و سوال به اعمال بشری و با اعتقاد و اقرار به وحی و قرآن کتاب مقدس آسمانی نازل شده بر پیامبر گرامی و با درود سلام به صاحب الامر و الزمان خاتم آل محمد (ص) و نایب بر حقش رهبر کبیر انقلاب و با درود بر ارواح پاک و مقدس و مطهر شهدای راه حق فضیلت و شهدای پاک باخته ایران سرزمین مقدس اسلامی.
پیام من به شما پدر عزیزم همیشه امام را دعا کن. پدرم! اگر چه نتوانستم در این سنین پیری کمکی برای شما باشم امدوارم مرا دعا کنید. در قیامت من از شما راضی هستم و به حقیقت از روی شما شرمنده و خجل هستم. امید آن دارم که با شهادت خود شما را نزد خداوند و ائمه سر بلند ببینم. بعد از مرگ برایم گریه نکنید و توکل بر خدا کنید و صبر داشته باشید. فرزندم را خوب تربیت کنید و او را در مکتب خانه بفرستید، چون وارث خون من یاسر می باشد. و امام را تنها نگذارید. مادر جان! هر چند که شب ها بی خواب کشیدی و مرا بزرگ کردی! رنجها برای من کشیدی؛ می دانم که برایت تحمل مرگ فرزند بزرگت سخت است اما افتخار کن که فرزندت در راه خدا به شهادت رسیده است. امید دارم که در بین مردم روحیه خوبی داشته باشی. فرزندم یاسر را به دست شما می سپارم شما را به خدا می سپارم. او را به خوبی تربیت کنید که در راه خدا قدم بردارد. تنها وصیت من به شما این است که امام را دعا کنید. در مرگ من سیاه نپوشید، اشک نریزید، امیدوارم که در بهشت همدیگر را دیدار کنیم. خواهر عزیرم! حجابت را رعایت کن؛ در راه خدا کار کن، زینب وار زندگی کن و پیام مرا به گوش مردم برسان و بگو که برادرم آگاهانه به شهادت رسیده است . خواهر جان! اگر بدی از من دیدید مرا عفو کنید. یاسر را خوب تربیت کنید به او بگویید پدرت در راه خدا کشته شده است. در راهت ثابت قدم باش.
برادرانم امیدوارم سلاح افتاده مرا بعد از من به دست بگیرید. در خط امام حرکت کنید. مبادا انقلاب را فراموش کنید.
برادرانم! امرز اسلام غریب مانده باید کمک کرد و جان فدا کرد. به رهبری خمینی عزیز قیام کنید و بیت المقدس را آزاد کنید. همیشه از ولایت فقیه اطاعت کنید. برادرانی را که به جبهه نرفته اند را به جبهه بفرستید که جبهه دانشگاه است. خانواده های شهدا را محترم بشمارید. آنها را دلداری دهید. همیشه هوشیار باشید تا منافقین در میان شما نفوذ نکنند. قرآن بخوانید، خدا را همیشه به یاد داشته باشید؛ با احکام اسلام آشنا شوید, سپاه و بسیج محترم بشمارید، از برادران سپاه که در گوشه و کنار کشور در مبارزه با دشمنان شهید شدند قدردانی کنید. به برادران و خواهران حزب اللّه توصیه می کنم به مردم محروم منطقه لاریجان کمک کنند تا از این همه محرومیت نجات بیابند. با همکاری برادران جهادگر منطقه لاریجان را از همه چیز خود کفاء کنند.
به انجمنهای اسلامی توصیه می کنم که بیشتر فعالیت کنند. تنها کسی که می تواند در روستا ها فرهنگ اسلامی را رواج دهد. انجمن اسلامی است. انجمن اسلامی نهادی است خود جوش در میان مردم اگر چه این برادران هنوز تجربه کاری ندارند، اما مقصر نیستند. این حقیر به انجمن اسلامی خیلی احترام می گذاشتم و به انجمن اسلامی عشق می ورزید.
برادر عزیزم قربانعلی عزیز و پاسدارم ! امیدوارم پیام را به گوش امت حزب اللّه برسانید. همانطور که برای جامعه الگو هستی در خط اصیل اسلام حرکت کنی. فرهنگ اسلامی و ضد استعماری را در روستا و میان مردم نشر بدهی و مردم را کمک کنی. پدر و مادر راتسلی بده تا از شهادت من ناراحت نباشید. سلاح مرا و به جنگ کافران بشتاب، حمید و ابراهیم را راهنمایی کن تا درسشان را بخوانند و به پدر و مادر نیکی کنند.
پیام و وصیت من به همسرم این است که بعد از شهادت من ترس و اندوه را به خود راه مده و گریه نکن تا از گریه نکن تا از گریه تو دشمنان شاد نشوند. فرزندمان را به خوبی تربیت کن و در مکتب اسلام پرورش بده. امیدوارم مرا ببخشی و دعا کنی تا جزو شهدای اسلام قرار بگیرم . به فرزندم یاسر یگانه وارث خون من، فرزندم! در مقابل سختیها خوب استقامت کن و مانند کوه استوار باش همان گونه که مولا (ع) به فرزندش محمد حنفیه سفارش کرد تو هم سعی کن به اهداف جامة عمل بپوشانی. پس از شهادت من ناراحت نباش، ناراحتی نکن، قرآن بیامور، در راه خدا از همه چیز بگذر، برای آمرزش روح من قرآن بخوان، مرا حلال کن که اسلام به خون من نیاز داشت. از تو می خواهم که پرچم دار دین اسلام باشی.» محمد رضا خطیبی