شب گذشته باشگاه خبرنگاران با بررسی تحرکات برخی از مهره های رسانه ای منسوب به خانواده آقای هاشمی در شبکه های به اصطلاح اجتماعی پاتوق برخی از عوامل فتنه به نتایج و اطلاعات جدیدی دست یافته است.
 

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران ، انتشار مکالمه‌ای محرمانه ۲۰ دقیقه‌ای  منتسب به مهدی هاشمی در فضای اینترنت میان نیک‌آهنگ ضد انقلاب خارج نشین و آقای مهدی هاشمی و افشای برخی از تاکتیک های خانواده هاشمی در فضای سیاسی کشور از زبان مهدی هاشمی روز گذشته فضای رسانه ای کشور را متاثر کرد.  

مهدی هاشمی فرزند آیت‌اله هاشمی رفسنجانی در مهرماه سال ۹۱ پس از ماه‌ها جنجال با معرفی خود به اتهام‌های مختلف از جمله نقش در آشوبهای بعد انتخابات دهم ریاست جمهوری و جرم‌های دیگر راهی دادگاه و بازجویی شد. او تاکنون اجازه خروج از بازداشت موقت به جز جهت چکاپ را نیافته و هم چنین خبر از دست‌گیری دو نفر دیگر در رابطه با پرونده آقای هاشمی هم به گوش می رسد. این در حالی است که وکیل آقای مهدی هاشمی خبر از تمدید قرار بازداشت وی به مدت دو ماه دیگر داده است.

جنجال در میان ضد انقلابها
نیک آهنگ مدیر سایت ضد انقلاب خودنویس که اصالت این نوارهای صوتی را نیز تایید می کند با موجی از حملات رسانه ای همفکرانش در سایتهایی همچون بالاترین ، ایران گلوبال، رادیو کوچه ، رادیو زمانه و شبکه های اجتماعی چون فیس بوک روبرو شده است.

کاریکاتوریست روزنامه های زنجیره ای دوران اصلاحات در واکنش به این حملات در مطلبی در سایت خودنویس با اشاره به اینکه مخالف انتشار این فایلهای صوتی بوده اعلام می کند که چندی پیش در تارنمای خود نویس در نوشته‌ای هشدار داده بوده است که شاکی آقای هاشمی در دادگاه اونتاریو، یعنی آقای هوشنگ بوذری قصد انتشار این فایل‌های صوتی و نوشتاری که نیک آهنگ در اختیار دادگاه این دو نفر قرار داده بوده است را دارد. این مساله البته از سوی هوشنگ بوذری تکذیب شد.

نیک آهنگ همچنین به این نکته مهم اشاره کرده است که این مساله را سعی کرده تا به خانواده آقای مهدی هاشمی نیز اطلاع دهد وی در این خصوص می نویسد : " با وکیل آقای هاشمی در تهران تماس گرفتم و از او خواستم این یادداشت را بخواند. توصیه‌هایی هم بنا به وظیفه انسانی به ایشان کردم که احتمالا مورد توجه قرار نگرفته است. همچنین به کسانی که با خانواده هاشمی مرتبط هستند ماجرا را بازگو کردم تا به هر ترتیب که می‌دانند به اطلاع‌شان برسانند. اما دوستان ( ضد انقلاب )  طفره رفتند و بعد از چند روز شماره‌هایی دادند که به اطلاع برسانم

وی با ادعای اینکه با تماس با خانواده هاشمی به نتیجه ای نمی رسد می افزاید : " پاسخ به تلفن من حتی با وجود گذاشتن پیغام با تاخیر انجام شد. تمام خواست من این بود که آنها با اطلاع از وضعیت احتمالی، از وقوع هر اتفاق ناگواری خودداری کنند یاحداقل برای متوقف کردنش تلاش کنند. اما باز به گفته منابعی در انگلیس، به تلاش برای «باج‌خواهی» از خانواده هاشمی متهم شدم و حتی یکی از پیام‌ها، تهدید آمیز بوده است.

از اردوگاه خاندان هاشمی صدایی نیامد
اما از سوی دیگر واکنش سایتهای داخلی که از انتشار این مکالمه محرمانه متاثر شده بودند با افشای مطالبی جدید در این خصوص همراه بوده است .

رسانه های داخلی از سکوت یاران و خانواده هاشمی در مقابل این مساله در روز گذشته خبر داده اند . محسن هاشمی، فاطمه هاشمی، محمود علیزاده طباطبایی وکیل مهدی هاشمی، محمد باقر نوبخت، قدرت الله علیخانی، تیمور عسکری و ... از جمله نزدیکان مهدی هاشمی هستند که در پی افشای فایل صوتی منتسب به مهدی هاشمی سکوت اختیار کردند و پاسخی به رسانه های داخلی ندادند.

حسین مرعشی نیز در پاسخ به یک رسانه گفت: از این فایل صوتی خبر ندارم و الان که شما گفتید باخبر شدم پس از بررسی تماس بگیرید.


تكاپوی جدی بستگان و كار چاق‌كن‌های آقازاده زندانی برای تشکیک در اصالت فایل صوتی محرمانه
سایت خبری رجا نیوز امروز در مطلبی با اشاره تحت عنوان ماله کشی رسانه ای – حقوقی کارچاق کن های آقازاده زندانی خبر از طراحی سناریویی جدید از سوی منسوبین به اقای مهدی هاشمی می دهد. رجا نیوز می نویسد :  ( ع-ه)  برادرزاده فرد زندانی در جایی بیان كرده است كه در حال طراحی مجموعه اقداماتی هستند تا فایل صوتی منتشر شده را "ساختگی"، "تقطیع شده" و "تقلید صدا" جا بزنند.

"ع.ه" اضافه كرده است: ما هم بنا بر پیشنهاد "ف.ص" (كار چاق‌كن رسانه‌ای خانواده و گرداننده یكی از سایت‌های التقاطی مسدود شده که نقش روابط عمومی را برای این خانواده بازی می کند) قرار است بگوییم كه نیك‌آهنگ كوثر نفوذی نظام است و این كار را به اشاره نظام انجام داده است تا با فراگیر كردن این شایعه، هم از تبعات منفی بیشتر در داخل پیشگیری كنیم و هم پیشاپیش فایل‌های صوتی دیگری را كه شاكی عمویم در اختیار دارد و تهدید به افشای آن‌ها کرده، بی‌اثر كنیم.

برادرزاده "م.ه" همچنین گفته است: مطلع شدیم كه فایل‌های صوتی دیگری در اختیار شاكی عمویم هست كه در آن‌ها، ادعاهایی در مورد مباحث مالی، اقتصادی و بده بستان‌های عمو بیان شده است كه انتشار آن فایل‌ها ممكن است دردسرهای بیشتری ایجاد كند، به همین جهت تصمیم گرفتیم در ظرف روزهای آینده، یكی دیگر از اعضای خانواده "ه.ر" را به ملاقات شاكی بفرستیم تا بنحوی، او را به كوتاه آمدن از انتشار این فایل‌ها وادار كند.

از سوی دیگر محسن هاشمی برادر مهدی هاشمی امروز در مصاحبه با روزنامه آرمان  فایل صوتی منتسب به برادرش را ساختگی و مشکوک خواند . وی در اظهاراتی عجیب گفت : " سازندگان این نوار  احتمالا صداهای پراکنده از مهدی هاشمی داشتند و در بخشی هم به تقلید صدای وی پرداخته اند.

محسن هاشمی اما در خصوص اینکه اصل این نوار مکالمه در اختیار خانواده هاشمی قرار دارد یا خیر توضیحی ارائه نداده است.

لازم به ذکر است ؛ در شبکه های اجتماعی این سوال مطرح است که ماجرای تقلید و تقطیع چگونه توسط مهندس هاشمی احراز شده است ؟ درحالیکه متن اصلی نوار را در اختیار ندارند و شاید هم فقط ادعا می کنند که فایل اصلی مکالمه را ندارد.